BRAMY Roletowe

bramy roletoweW bramach roletowych komfort staje się standardem

 

Charakterystyka:

 • kurtyna wykonana z profili aluminiowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową
 • w skrajnym dolnym profilu montowana jest komorowa uszczelka gumowa przylegająca do podłoża
 • kurtyna porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic pionowych i nawija się na wał nawojowy
 • prowadnice aluminiowe montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu
 • prowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe
 • napęd w standardzie
 • siłownik rurowy zamontowany w wale nawojowym

Wszystkie bramy roletowe wyposażone są w standardzie w napęd.

Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.


 

Garażowa brama rolowana RollMatic – Kompletny system z napędem

Rolowana brama garażowa RollMatic firmy Hörmann dzięki swojej konstrukcji zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Również obszar sufitu pozostaje wolny i może być dodatkowo wykorzystany. Dla garaży z małym nadprożem i/lub nieweilką ilością miejsca po bokach oferujemy bramę RollMatic jako bramę rolowaną na zewnątrz. Profile bramy RollMatic są wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję i wypełnione są równomiernie twardą pianką poliuretanową.

Brama standardowo wyposażona jest  w nowoczesny napęd firmy Hörmann, umieszczony na zewnątrz obudowy wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Sterowanie jest wyposażone w przycisk sterujący i oświetlenie.

Więcej informacji podano obok na stronach prospektu.


Powody, dla których warto wybrać garażową bramę rolowaną Hörmann RollMatic

Niezawodny i pewny: mechanizm sprężyn naciągowych

Technika, która przekonuje

Sprawdzony mechanizm sprężyn naciągowych wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy. Takie rozwiązanie chroni mechanizm samego napędu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Otwieranie awaryjne nie wymaga zastosowania korby ręcznej. Podwójne prowadzenie liny stanowi dodatkowe zabezpieczenie bramy przed opadnięciem.

Bezpieczne ryglowanie przeciwwłamaniowe zapewnia specjalny układ profili na wale nawijającym. Tego rodzaju mechanizm praktycznie uniemożliwia podważenie płaszcza bramy.

 

 

 


Logo Gros

BRAMA GARAŻOWA ROLOWANA

ZASTOSOWANIE

W budynkach mieszkalnych, garażach wolnostojących, pomieszczeniach gospodarczych.

 • Produkt - zastosowanieOtwierana pionowo do góry, pozostawiając wolną powierzchnię w garażu jak i przed nim.
 • Brama zbudowana z pancerza bramy, prowadnic pionowych oraz skrzynki nawojowej.
 • Produkowana na indywidualny wymiar.
 • Obsługiwana automatycznie.
 • Szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie bramy do pozostałych elementów budynku.
 • Dostępne dodatkowe wyposażenie czy zabezpieczenia podnoszą komfort użytkowania bramy.
 

 PRZEKRÓJ BRAMY

Profil o wysokości 77mm i szerokości 18mm zbudowany z wysokogatunkowych blach aluminowych lakierowanych na dowolny kolor z palety RAL. Profil posiada tłoczenia o szerokości 100mm i wysokości 45mm z przerwa o szerokości 25mm między tłoczeniami. Dostępna kolorystyka standardowa: biały (RAL 9016) lub jasnoszary (RAL 7038). Możliwe jest również lakierowanie na dowolny kolor z palety RAL.

BEZPIECZEŃSTWO

Brama wyposażona w szereg zabezpieczeń takich jak fotokomórki, hamulec inercyjny czy zabezpieczenie krawędziowe minimalizują ryzyko wypadków.

IZOLACJA

Panel o grubości 18mm wypełniony bezfreonową pianką poliuretanową. Brama posiada uszczelki szczotkowo-gumowe w prowadnicach pionowych oraz profil gumowy w dolnym panelu, które obniżają utratę ciepła z garażu oraz tłumią hałas.    

ELASTYCZNOŚĆ

Brama produkowana pod indywidualny wymiar Klienta. Do wyboru 12 kolorów z palety RAL oraz dwie okleiny drewnopodobne. Brama szybka i łatwa w montażu.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Profile przeszklone czy wentylacyjne wpuszczające dodatkową ilość światła czy świeżego powietrza dostępne w takich samych kolorach jak profile bramowe. Klawiatury               

OBSŁUGA

Brama otwierana automatycznie. Pancerz bramy nawija się na wał nawojowy, umieszczony w skrzynce aluminiowej (montowana na zewnątrz, wewnątrz lub w otworze budynku). Automatyczne otwieranie bramy sprawia, iż wygodnie wjeżdżamy do garażu nie będąc narażonym na niesprzyjające warunki pogodowe. Brama rolowana otwierana jest za pomocą stacyjki kluczykowej lub pilota.